ابتکار صنعت

آشنایی با انواع چرخ صندلی اداری

یکی از اجزای بسیار مهم در صندلی های اداری چرخ های صندلی است. چرخ صندلی کمک می‌کند تا فرد به راحتی به نقاط مختلف میز کار خود دسترسی داشته باشد و فواصل کوتاه اتاق را بدون نیاز به ایستادن طی کند. انواع چرخ صندلی را معمولا به دو دسته معمولی و  pvc تقسیم می کنند.در ادامه با ابتکار صنعت همرا باشید.

چرخ صندلی اداری

صندلی اداری چرخ دار

مهم ترین ویژگی صندلی های اداری و چرخ دار قابلیت جابه جایی مصرف کننده در سطوح مختلف میباشد. اصولا صندلی‌های اداری را با پایه پنج پر و تبعا پنج چرخ تولید می‌کنند. دلیل این مسئله افزایش استحکام و تعادل صندلی است. یک صندلی اداری با پنج پایه تحمل وزن بیشتری نسبت به یک صندلی با سه یا چهار پایه دارد. به‌علاوه، احتمال واژگون شدن صندلی و زمین خوردن کاربر در صندلی دارای پنج چرخ خیلی کمتر از صندلی با سه یا چهار چرخ است.

چرخ صندلی اداری

علاوه بر تعداد، نوع و جنس چرخ نیز در کارایی و طول عمر صندلی تأثیر فراوانی دارد. بنابراین، لازم است هنگام خرید صندلی اداری به نوع و جنس چرخ‌های آن نیز دقت شود. این مشخصه‌ها به سطحی که قرار است صندلی روی آن به کار گرفته شود، بستگی دارد؛ یعنی صندلی انتخابی باید با کف محیطی که قصد استفاده صندلی در آن را دارید، متناسب باشد.

جنس چرخ صندلی در تجربه‌ی استفاده‌ی شما از صندلی چرخدار بسیار تأثیرگذار است. جنس چرخ باید متناسب با کف محیطی که صندلی در آن به کار گرفته می‌شود، انتخاب شود تا مشکلاتی مثل کندی حرکت یا خوردگی و اصطحلاک چرخ به حداقل برسد. در زیر رایج‌ترین جنس چرخ را می‌بینید.

چرخ صندلی اداری

پلی یورتان یا PU

این نوع چرخ از نرمی و روانی مناسبی برخوردار است و مقاومت آن در برابر ضربات احتمالی بسیار بالا است. چرخ های پلی یورتان در رنگ‌های مختلف قابل تهیه هستند.

چرخ صندلی اداری

پلی پروپبلن

این نوع چرخ در برابر سایش مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

 

لاستیک

رویه لاستیکی این نوع چرخ باعث می‌شود روی سطوح صاف به آسانی و با نویز کم حرکت کند؛ اما در صورت استفاده روی سطوح خشن دوام آن کاهش می‌یابد.

لازم به ذکر است در برخی مدل‌ها، چرخ صندلی به قابلیت قفل شدن مجهز شده‌اند. به کمک این قابلیت کاربر می‌تواند در صورت لزوم حرکت صندلی را متوقف کند و عملا پایه صندلی گردان را به پایه ثابت تبدیل کند.

چرخ صندلی اداری

در اخر

گروه صنعتی ابتکار صنعت مفتخر است با سابقه بیش از 30 سال در صنعت تولید قطعات صندلی اداری امروز یکی از بهترین تولید کنددگاه چرخ های صندلی اداری و چرخ دار هست و با ارائه مدل های جدید و بروز و خاص توانسته است سهم بزرگی از این محصول در بازار را مال خود کرده و رضایت مشتریان عزیز را بدنبال دارد.

ابتکار صنعت دنیا قطعات صندلی